Reisverzekeringkorting.nl

Vragen over reisverzekeringen

055 540 04 09 (09.00 - 17.00 uur op werkdagen) contact via whatsapp
goedkope reisverzekering goedkope doorlopende reisverzekering goedkope annuleringsverzekering Allianz doorlopende reisverzekering backpacken reisverzekering

Vlaams toerisme weer in de lift na aanslagen

Vlaams toerisme weer in de lift na aanslagen

Toeristisch Vlaanderen heeft in de eerste 4 maanden van dit jaar 9% meer toeristen ontvangen, dat is een stijging van 311.600 aankomsten vergeleken met dezelfde periode in 2016. Het aantal toeristische overnachtingen is met 6% gestegen: in totaal 475.300 overnachtingen meer dan in 2016. Daarmee doen januari, februari, maart en april het zelfs iets beter dan in (het recordjaar) 2015.

Zowel het aantal toeristische aankomsten als het aantal overnachtingen zijn aanzienlijk gestegen in de eerste 4 maanden van 2017, vergeleken met dezelfde periode in 2016. Er werden 311.600 extra aankomsten geregistreerd (+9%). De internationale aankomsten stegen met 12%, de binnenlandse met 6%. Er werden 475.300 extra overnachtingen geteld (+6%) . De overnachtingen op naam van buitenlandse vrijetijds- en zakenreizigers stegen met 8%, de overnachtingen van binnenlandse vakantiegangers en zakenlui stegen met 5%.

Het toerisme in Vlaanderen groeit dus opnieuw ten opzichte van de eerste 4 maanden van 2016, die getekend werden door de nasleep van de lockdown in Brussel en de aanslagen van 22 maart. Het herstel na een moeilijk jaar lijkt normaal, maar de groeicijfers brengen de toeristische sector nu zelfs iets boven het niveau van de eerste 4 maanden van 2015, een echt toeristisch recordjaar. De toeristische overnachtingen zijn ten opzichte van dezelfde periode in 2015 gestegen met 2%.

De heropleving laat zich zien in zowat alle buitenlandse markten. Vooral de Spaanse (+29%) en Ierse (+20%) markt stijgen sterk ten opzichte van dezelfde periode in 2016. Een sterkere roebel en een groeiende Russische economie zorgen zelfs voor een stijging van 42% in de Russische markt. De Verenigde Staten (+17%) en Canada (+29%) stijgen sterk, en ook de Chinese markt (+13%) lijkt zich te herstellen. Van de buurlanden vertonen Duitsland (+9%) en Nederland (+6%) de sterkste stijging in het aantal overnachtingen.

Categoriën: Nieuws

Tags: , ,

Rob Demmers

Over de auteur: Rob Demmers

Bronnen

Bij het samenstellen van deze pagina zijn o.a. de volgende bronnen geraadpleegd:​

- www.nibud.nl
- www.rijksoverheid.nl
- www.wijzeringeldzaken.nl
- www.verzekeraars.nl
- www.anvr.nl

Informatie gecontroleerd door een expert

De tekst op deze pagina is geschreven en gecontroleerd door onze reisverzekering expert Rob Demmers. Hij schrijft al meer dan 15 jaar over reis- en annuleringsverzekeringen. Rob is in het bezit van de diploma’s Wft-Basis en Wft-Schade particulier, beide uitgegeven door het ministerie van Financiën (Wet op het financieel toezicht). En het certificaat Permanente Educatie Adviseur Schadeverzekering Particulier.

Reisverzekeringkorting.nl is aangesloten bij het financiële klachteninstituut: KiFiD aansluitnummer: 300.017739 en de AFM met vergunningnummer: 12047442. Wij zijn gecertificeerd lid van de Stichting Webshop Keurmerk.

Lees alle artikelen van Rob »

Disclaimer: De bovenstaande tekst is met zorg samengesteld. Toch kunnen wij niet uitsluiten dat er fouten in staan of dat er inmiddels wijzigingen hebben plaatsgevonden (kijk daarom ook naar de datum van het artikel). Er kunnen aan de tekst/premies dan ook geen rechten worden ontleend, die vooral een globaal informerende functie heeft. Wij verzoeken je bij twijfel/vragen altijd eerst contact met ons op te nemen. Daarnaast wijzen wij jou er op dat de algemene voorwaarden en de productvoorwaarden van de verzekeraar bepalend zijn voor vergoedingen en eventuele uitsluitingen. Wij vragen je dan ook om voor dat je een verzekering afsluit eerst de verzekeringsvoorwaarden te lezen. Lees na het afsluiten van de verzekering ook altijd de polis goed door, zodat je kan zien waar je exact voor verzekerd bent en hoe hoog de verzekerde bedragen zijn.