Massatoerisme schadelijk voor aantal wereldsteden waaronder Amsterdam
Amsterdam en een aantal andere toeristische wereldsteden waaronder Venetië, Dubrovnik en Rome worden overbevolkt door toeristen. De steden ervaren de negatieve gevolgen van het massatoerisme zoals een wildgroei aan vaak weinig kwalitatieve attracties, overbelaste infrastructuur, schade aan de natuur en de bedreiging van cultuur en erfgoed, zo blijkt uit een studie van de World Travel & Tourism Council (WTTC) en McKinsey.
In de studie werd de inwoners van wereldsteden gevraagd naar de ongemakken die zij ervaren door de toeristen die hun stad bezoeken. WTTC en McKinsey maakten in het onderzoek geen onderscheid tussen bezoekers uit eigen land en buitenlandse bezoekers.
Toerisme heeft positieve kanten zoals economische groei en werkgelegenheid, maar sommige bestemmingen worstelen ook met het zoeken naar een evenwicht tussen de behoeften van de lokale middenstand, de plaatselijke bevolking en de toeristen.
Wil je niet over de koppen van andere toeristen kunnen lopen dan kan je beter niet naar steden als Amsterdam, Dubrovnik, Kuala Lumpur, Macau, Rome, Venetië en Warschau op vakantie gaan.
Lees hier het rapport van World Travel and Tourism Council (WTTC)